16. 06. 2017

Světelný smog lze řešit dotacemi

Světelný smog lze řešit dotacemi

Světelné znečištění, též známé jako světelný smog, je jedním z aktuálních environmentálních problémů zatěžujících nejen města ale také celou přírodu. Ministerstvo životního prostředí aktuálně připravuje regulaci nevhodného způsobu svícení, který eliminuje špatně zvolené veřejné osvětlení.

Města a obce tak budou nucena do výrazných změn lamp, omezení světelné reklamy a k vyšším výdajům s tím spojených. Efektivní řešení tohoto problému zajistí nižší spotřebu elektrické energie i výdaje s provozem městského osvětlení, ale též vysoké výdaje s výměnou stávajícího osvětlení.

Sdružení příjemců evropských dotací, z.s. již dlouhodobě informuje, že právě na tyto inovace pro obce a města lze získat finanční dotaci. Obce tak nejen sníží své výdaje za elektrickou energii a nové osvětlení, ale zajistí také lepší výhled na hvězdy, zdravý spánek nejen občanům, ale také zvířatům, která v jejich městech žijí. Celkově tak přispívají ke zdravějšímu prostředí pro život.

Pokud již víte, že osvětlení vašeho města či obce již dnes nevyhovuje nebo plánujete rekonstrukci či rozšíření stávajícího osvětlení, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme s projektem a žádostí o dotaci.

Kontakt:

Mgr. Richard Budzák, člen rady sdružení, +420 732 226 134, info@prijemcidotaci.cz

Zpět
Copyright 2024, SPED.cz